והרי התחזית


והרי התחזית

כמידי שנה, חזרו ארצה מיטב האדריכלים, המעצבים וחובבי העיצוב משבוע העיצוב במילאנו עמוסי חוויות ותובנות בנוגע לטרנדים ולמגמות שעתידים לככב בעיצוב הפנים הבינלאומי. כחלק מתערוכת SALONE DEL MOBILE העומדת במרכזו, הוצגה השנה תערוכת 2018   EUROCOCINA שריכזה את מיטב הפיתוחים הטכנולוגיים של מותגי המטבחים הבולטים בעולם. קבלו את התחזית המלאה על הצפוי לנו בענף המטבחים בשנה הקרובה.

sara and nirit frenkel' photografer oded smadar (6)

שרה ונירית פרנקל. צילום עודד סמדר

המטבח מהווה את ליבו הפועם של הבית לא רק כאן בישראל וגם בעולם הוא משמש ציר מרכזי שמספק הרבה מעבר לחוויה גסטרונומית. לא בכדי המטבחים עמדו במרכזה של תערוכת העיצוב במילאנו שנחתמה ממש לאחרונה בקול תרועה רמה.

Valcucine צילום לורנצו קוטילי (1)

VALCUCINE

תרבות האירוח הגסטרונומית, שרק הולכת ומוסיפה להשתרש בשנים האחרונות, שינתה דרמטית את היררכית החללים באיזור הציבורי בבית. המטבח נחשב לכוכב הבלתי מעורער, ולא בכדי רבים שואפים לשוות לו מראה מהוקצע ועדכני ולאבזרו בחידושים טכנולוגים שיקלו משמעותית על התנהלות העבודה בו.

Valcucine צילום לורנצו קוטילי (3)

VALCUCINE

מעצבת הפנים שלומית זלדמן שביקרה בתערוכה מספרת כי בניגוד לשנים קודמות בהן ניכר הניסיון של החברות והמותגים להדגיש את העושר הטכנולוגי והחידושים בחומרי הגמר, השנה בלטה גישה אחרת המציגה קונספט מינימליסטי, יש שיאמרו נזירי. נראה שמעצבי המותגים מחפשים להתנער ממוסכמות ומחפשים תפיסת עיצוב אחרת שמתרפקת על העבר, המותירה את ארונות האחסון אל מחוץ לתמונה .המשטחים נקיים ואווריריים והם אינם צמודים לקירות.  את מקומם של האי תופסים שלחנות עבודה ומשטחי FREE STANDING מרחפים משיש בעוד קיבולת האחסון הפכה לשולית. החומרים הבולטים הם החומרים הבסיסיים- בלט מאוד השימוש במתכות- ברגליים המרחפות ובקונסטרוקציות, הפליז מהווה שחקן מרכזי בקונסטרוקציות ובידיות והעץ כמובן מוסיף לככב גם הוא.

באדיבות ניגא שף- FOR HOME צילום יוהאן פרוסט

ניגא שף- FOR HOME

האדריכלית נירית פרנקל מספרת שהמטבח לא נשאר מטבח בלבד, ההגדרות בינו לבין החללים מטשטשים- הספריות גולשות לתוך המטבחים, הן משמשות כמחיצות וכאחסנה פתוחה. המטבח משמש כרהיט לכל דבר והוא למעשה הרהיט הדומיננטי ביותר בבית. לצד האיים הקונבנציונליים רואים שולחנות ישיבה וכיסאות מושקעים שמשלבים בין פרקטיקה לאסתטיקה מוקפדת ומעוררת השראה. הברזל מככב השנה ומקבל פרשנויות שונות כשהבולטות שבהן הן התעשייתית והמודרנית.

ישראלביץ אדריכלים- צילום עודד סמדר (2)

ישראלביץ אדריכלים צילום עודד סמדר

האדריכלית הילה ישראלביץ מהמשרד ישראלביץ אדריכלים מספרת כי “הרציונל במטבחים החדשים דוגל ביצירת מארג סביבתי שהופך את המטבח למרכזי ודינמי. טכנולוגיות חדישות המשלבות חשיבה ארגונומית יוצאת דופן מאפשרות להטמיע את כל מערכות התפעול מבעד לחזיתות שקשה לדמיין כי מאחוריהן ניצב מערך פונקציונלי עתיר פונקציות ומערכות הכולל בין השאר את קולט האדים, מכשירי החשמל, כלי ההגשה ומדפים דינמיים שנעים על פי צורך שמפשטים את חווית הבישול ומותירים את החלל מאורגן ונקי גם בזמן העבודה”.

ישראלביץ אדריכלים- צילום עודד סמדר (3)

ישראלביץ אדריכלים צילום עודד סמדר

כך למשל מספר הוד גמליאל,  בעלי ‘הד סינמה’ ויבואן מטבחי היוקרה Valcucine- איטליה על ברז ייחודי המסתובב על ציר ב-90 מעלות: “כשהוא אינו בשימוש הוא חוזר למישור המדפים, תופס פחות מקום ובכך מאפשר להשתמש ביחידה עליונה צרה ואלגנטית. כך גם קולט אדים אינטגרלי מלא, עשוי נירוסטה, היושב בגוף היחידה ואינו תופס נפח בחלל. זאת ועוד מציע המותג פסי צבירה מודולריים המשמשים לשינוע נקודות חשמל; במידה ומערך מוצרי החשמל זז ומשתנה, ניתן בקלות להעביר את השקע עבורו למקום המבוקש. כל אלה מוטמעים מבעד חזיתות המופעלות על ידי חיישן ה-V-Motion  המאפשר לפתוח את הארונות בתנועת יד אלגנטית, ללא מגע בחזיתות עצמן”.

ניגא שף פור הום , קרדיט יחצ (ALFA PROFESSIONAL) צילום ג'ובאני לוצ'י

ניגא שף- FOR HOME

אם עד היום קולטי האדים היוו מוטיב דומיננטי שקשה היה להתעלם מנוכחותו,  הרי שכיום, בזכות הטכנולוגיה המתקדמת קולטי האדים משולבים בילט אין בכיריים עצמם. כך לדוגמה בלטו קולטי האדים הרשומים כפטנט של המותג הגרמני BORA: “המערכת החדשנית מאפשרת בישול בסביבת אויר נקי ונטול שומן ופועלת בשיטה של שאיבה כלפי מטה, הפותרת את הלקוח מהצורך בתליית קולט אדים עילי או קולט אדים מסוג מעלית אשר מנדף רק את מוקדי הבישול הקרובים אליו”, מספרת יעל מוסקוביץ, מבעלי ניגא שף-FOR HOME. עיצוב קולטי האדים הללו בפרס העיצוב REDDOT היוקרתי. הם תוכננו כך שיוכלו להתאים לכל קונספט עיצוב באשר הוא- תעשייתי, מודרני, כפרי וכיוב’. ניתן לבחור מערכת סירקולציה ע”י פילטר פחם או הוצאת האוויר החוצה.

3

שיש דן

מבחינת משטחי המטבח- תחום הנמצא במגמות שינוי מעניינות ובלתי פוסקות.  ניתן לראות שמגמת החומרים הטבעיים ממשיכה אתנו משנים קודמות, ויותר ויותר אדריכלים ומעצבי פנים מרחבי העולם מחפשים לשים במשטח המטבח חומרים יותר מעניינים, מגוונים, מקוריים וטבעיים. עולם הגרניט, הקוורץ והשיש הטבעי מתחדש כל הזמן ודגמים חדשים מופיעים. בחברת שיש דן נאמר לנו- “אנחנו דואגים לחדש לאדריכלים ולמעצבים שלנו ללא הפסקה ולהביא אליהם את כל הדגמים החדשים מכל העולם. כל חודש אנחנו דואגים לקבלת סחורה מכל רחבי העולם. האדריכלים והמעצבים יודעים שאצלנו הם יכולים להיות מעודכנים בכל החדש בתחום השיש האבן והגרניט”

GENERALE.tif

דא קוצ’ינה

אל מול העובדה שאנו שואפים להתקדם עם הזמן, לפרוץ גבולות טכנולוגיים וליהנות מהחידושים שמוצעים לנו, כולנו מחפשים בסופו של יום את אותם טעמים אותנטיים שמרקדים על בלוטות הטעם. בתערוכה הוצגו סדרת טאבונים ייחודיים בעיצוב מרהיב לבית הפרטי. מותג היוקרה האיטלקי ALFA Professional הציג טאבונים העשויים נירוסטה ייחודית מסוג Forinox שהינה פטנט רשום, ומצוידים בשכבה כפולה של משטח אבן, משחזרים באופן מדויק את אותה חוויה כפרית וביתית שכולנו היינו רוצים להכניס הביתה.

 

+ There are no comments

Add yours