פרויקט דירה חיפה- אדריכל מיקלה סימאונה


פרויקט דירה חיפה- אדריכל מיקלה סימאונה

אדר מיקלה סימאונה, קרדיט עודד סמדר (1)

הדירה השוכנת בבניין חדש שהוקם למרגלות הכרמל בחיפה נבחרה על ידי בעליה עוד לפני שנבנתה. היא תוכננה ועוצבה לאיש עסקים, חיפאי במקור, שמכיר היטב את האזור, את האווירה ששורה בו ואת הנוף הבלתי נשכח שישמש כסיפור מסגרת לתפיסת העיצוב המאפיינת אותה.

אדר מיקלה סימאונה, קרדיט עודד סמדר (2)

שיטחה, המשתרע על פני כ-140 מטרים רבועים, תוכנן כ-OPEN SPACE  אוורירי ורחב ידיים, בעוד סוויטת השינה הוגדרה כאיזור נפרד ואינטימי. מכל עבריה נגלה מבעד לחלונות נוף ירוק, וממערב רואים את הים. הרציונל העיצובי היה ליצור דירה המשדרת תחושה נעימה ומוקפדת, כזאת שניכר כי הושם בה דגש על כל פרט ופרט החל מתכנון המעטפת ועד לאקססוריז ששולבו באזורים השונים.

אדר מיקלה סימאונה, קרדיט עודד סמדר (7)

הדייר, חובב גאדג’טים מושבע, ביקש להטמיע בה את מיטב הטכנולוגיות הקיימות בתחום. הדירה כולה אובזרה במערכות בית חכם מתקדמות, מערכות אודיו וידאו איכותיות ותאורה סמויה בתקרת בטון הניתנת להגדרה בהתאם לתרחיש והאווירה שירצה ליצור בכל זמן נתון. כחלק מהרצון לשמר את הקו היוקרתי והנקי בחרנו לעבוד עם דלתות בקו אפס בעלות משקוף נסתר שנראות כחלק אינטגרלי מהקיר ובקירות בגוון משי המאפשר תמסורת מצוינת של אור טבעי במהלך היום ומלאכותי בערב.

אדר מיקלה סימאונה, קרדיט עודד סמדר (8)

עם הכניסה לחלל הציבורי נגלה עיצוב מודרני, נקי ומוקפד שבד בבד מצליח לייצר אווירה ביתית ומזמינה. בחרנו להשתמש בצבעוניות מונוטונית על טהרת השחור, הלבן והאפור, המתובלת בנגיעות צבע מזוקקות של חום, נחושת ומעט תכלת וורוד ששולבו בקפידה. אל מול שימוש בחומרים בגימור מינימליסטי, נקי ומבריק,  ניכרת גם העבודה בטקסטיל טקסטורלי נעים למגע שמוסיף מימד של רוך ואמורפיות בחלל. לצד שימוש בצורות גיאומטריות חדות מובהקות, בולט השימוש באלמנטים ארכיטקטוניים שמוסיפים עניין רב בחלל.

אדר מיקלה סימאונה, קרדיט עודד סמדר (9)

עם פתיחת דלת הכניסה פוגשים בסלון ובנוף שמלווה אותו ובקומודה גבוהה ודומיננטית בגוון שחור גרפית ועליו חפצי נוי במונוכרום של שחור ולבן שיוצרים תחושה אוורירית ומאזנים את המאסה של הרהיט עצמו. הסלון מורכב מאלמנטים מרובדים ומשילוב של אלמנטים צורניים שונים המשתלבים בהרמוניה. בולטים במיוחד כיסא הרטרו קפיטונז’ ומנורת הרטרו שמלווה אותה לצידו ומעליו. שניהם בגוון חרדל ומהווים נקודת ציון אסתטית בחלל הציבורי. מבעד לחלון הוויטרינה ששוטף את החלל הציבורי כולו באור טבעי, מרפסת הכוללת פינות ישיבה וצופה לנוף שבחוץ.

אדר מיקלה סימאונה, קרדיט עודד סמדר (10)

בעלי הבית שאף ליצור מטבח פונקציונלי, פעיל ועם זאת פרזנטטיבי. לשם כך יצרנו למעשה שני מטבחים- ראשי ומשני. בתוך היחידה הגבוהה הוטמנו מקומות אחסון רבים, מקרר אינטגרלי ומוצרי חשמל לשימוש יומיומי וכמובן משטח עבודה פרקטי שניתן להסתירו על ידי סגירת דלתות הרהיט. על החזית שפונה לכיוון הסלון הוצבו אלמנטים פיסוליים והרהיט עצמו נראה כמרחף בחלל זאת על ידי התקנת צוקל במישור פנימי. פינת האוכל ל-6 המוצבת בחלל אינה חוסמת אותו בזכות היצמדות לחומרים ולצורניות שמצליחים לשמר את תחושת המרחב.

אדר מיקלה סימאונה, קרדיט עודד סמדר (11)

הדלת שמובילה לחדר השינה מיתמרת על לגובה התקרה ומרמזת על הסגנון הייחודי של הסוויטה כולה. גם בה בחרנו לעבוד בקונספט פתוח- החלל שמאכלס את איזור השינה והרחצה חולק על ידי מחיצה שבצידה האחד משמשת כארון הכיור ומעליו מראה גדולה במיוחד המכפילה את גודל החלל חדר הרחצה עצמו נגלה מבעד לשתי דלתות ענק עשויות זכוכית מעושנת שמשתלבת בקונספט שרצינו ליצור בחלל.

אדר מיקלה סימאונה, קרדיט עודד סמדר (12)

מעברה השני של המחיצה ולכיוון חדר השינה, מוקמה מראה בתוכה מסך פלזמה ענק שהוא רק אחד מתוך שניים המצויים שם. אותה מראה גדולת מימדים משכפלת את החלל ויוצרת תחושה של מרחב גדול ועם זאת אינטימי. חדר הארונות תוכנן בממ”ד ועשוי מעץ בשילוב יריעות עור כתום. המרפסת רחבת הידיים שממוקמת בהמשך לחדר השינה מובילה את בעלי הבית לאזור שליו ומרגיע ממנו הוא יכול ליהנות בסופו של יום אינטנסיבי ורווי פעילויות.

 

אדר מיקלה סימאונה, קרדיט עודד סמדר (13) אדר מיקלה סימאונה, קרדיט עודד סמדר (14) אדר מיקלה סימאונה, קרדיט עודד סמדר (15) אדר מיקלה סימאונה, קרדיט עודד סמדר (16) אדר מיקלה סימאונה, קרדיט עודד סמדר (17) אדר מיקלה סימאונה, קרדיט עודד סמדר (19)

הכותב הוא בעלי המשרד Simeone Architects המתמחה בתכנון ובניה של מבני בוטיק ויוקרה- פרטיים ומסחריים. 

צילום: עודד סמדר

+ There are no comments

Add yours